23 Temmuz 2012

Kitap Önerisi | Falan Filan

Artık Oben'le olan münasebetimi bilmeyen kalmadı değil mi? Lütfen kalmamış olsun, çünkü herkese açıklamak beni gerçekten yoruyor. Ortada güzel bir enerji ve beklentisiz sevgi var, hepsi bu! 
Biz birlikte hayatı Pi'ye alıyoruz, siz de sorgulamak yerine bize katılsanız mesela ;)
Size Falan Filan'ı ne kadar tarafsız anlatabilirim bilmiyorum ama 4 - 5 saatte bitirdiğim bir kitabın ne kadar sürekleyici olduğundan bahsetmeme gerek yoktur herhalde. Öyle ki bir bölüm daha bir bölüm daha diye diye kısa sürede nasıl bittiğini anlamadan son sayfasını okuyuvermişim bile. Bitince de "e bitti bu :(" diye kitaba bakakaldım tabii.

Oben'in ilk kitabı olmasına rağmen işi çok iyi kotarmış. Dili sade, günlük hayatın içinden ve samimi. Özellikle kitabın sonlarına doğru anlatışında daha bir ustalaşmış. Konu çok iyi bağlanmış olmakla birlikte ikinci kitabının çok daha iyi olacağından hiç şüphem yok.


Bige öyle güzel anlatmışki biz kızları, kendinizden bir şey bulmamanız imkansız kızlar. Erkekler de kızları anlamak için mutlaka okumalı bu kitabı. Kitapta yer alan karakter görselleri ile karikatür okumak kadar eğlenceli bir hale gelmiş. Yani anlayacağınız Oben bize anlatımı, görselliği ve sıradışılığı sunmuş kitabında. 
Birde Bige'nin ofis arkadaşı İrem var ki kitapta, beni en çok şaşırtan da o oldu. Sadece iki kelimelik bir repliği var ama olsun. Adının İrem olması bile yetti bana. 
Bende ona, onun İrem'ini anlattım:)Bige, yolun açık olsun bebeğim!

Selam. Ben Bige'nin size 96. sayfada bahsettiği ofis arkadaşı İrem. Benden bahsetme şeklinden birbirimizden pek hazetmediğimizi anlamışsınızdır. İtiraf etmeliyim, Bige'yi yıllardır içten içe kıskanırım. Her ortamda farkedilmesi, istediği adamı elde etmesi, işinde başarılı olması benim ona karşı hep cephe almamı sağladı. Ona "İyi beklemeler" derken de biliyordumki Emre gelecek ve onu alacaktı. Nitekim gelip aldıda. Yine de onu biraz olsun sinir etmek hoşuma gitti. Oradan bakınca bu kız da amma gıcıkmış diye düşünmeyin. Biz kızları bilirsiniz işte hem birbirimizi çekemeyiz hemde hayatımızda olan her önemli gelişme için hemen telefona sarılıp bir an önce anlatma derdine düşeriz. Gerçi Bige her zaman çok güçlüydü, birbirimize hiç ihtiyacımız olmadı ama olsun. Onun bir anlık umutsuzluğa kapılıp sinir olması bile bana yetti. Ama biliyorumki Emreyle de dikiş tutturamayacaktı.
Bu aralar sürekli iş gezilerine gitmesi nedeniyle çok fazla görüşemesek de Facebook'taki iletisine yazdığına göre Londra'ya gidiyor sanırım. Tek ve büyük aşkı Adrien'den yediği darbe sonrasında kendine gelemedi bir türlü. Araya birkaç tane çıtır attığını duydum ama Londra'ya gidecek kadar aşık olabileceğini düşünmemiştim. Neyin peşinde olduğunu bilmiyorum ama umarım o sümsük Adrien'e geri dönmez. Nede olsa birkaç gün sonra duyulur neler yaptığı da, ona dönerse eğer bu kızda hiç akıl yok der, arar küfür ederim. Aman canım neyse ne, banane. Güle güle git tatlım, ben hep buralardayım!

                                                                                                                           İremKitabı aldığım günü pembe günü ilan ettim. Her şeyim pembeydi o gün:)
Tam 3 tane aldım kitaptan, daha da alacağım gibi görünüyor. Bu ay doğum günü olan birçok arkadaşım var ve onların da okumalarını istiyorum. Oben'den hepsi için birer imza koparmak niyetindeyim. Yıllar önce bir tanıdığım benim için Tarkan'dan imzalı bir kağıt almıştı. Bilirim o duygunun nasıl olduğunu. Neyse Oben'i veren Allah Tarkan'ı da verir bir gün :)


İşte "Falan Filan" ımız böyle bizim. En kısa zamanda alıp okumanızı tavsiye ediyorum. Hatta benim gibi sevdiklerinize armağan ederseniz hiç fena olmaz tabii ;)


1 yorum:

Adsız dedi ki...

bana da hediye eder misin :)

Yorum Gönder